3 Haziran 2013 Pazartesi

Galip Derviş 12. Bölüm

Galip Derviş, bu bölümde Kıbrıs'ta olan bir ölüm olayını çözmeye çalışıyor. Ve bunun için de Kıbrıs'a yolculuğa çıkıyor. Yardımcısı Hülya ile birlikte deniz yolculuğu ve araba yolculuğuyla Kıbrıs'a giden Galip, orada çok değişik şeyler yaşıyor.

Öncelikle arabalarındaki 18 tane bavulun çalındığını öğreniyor ve içeceği su, yiyeceği yemeğin ve hijyen için gerekli olan malzemelerin orada olmadığını öğrenen Galip büyük bir şok geçiriyor.Yolculuk öncesi görüntüler :

Galip, göndereceği mektubun posta kutusuna düştüğünden emin olamıyor ve orada uzun süre (postacı gelene kadar) bekliyorlar.
Ve Kıbrıs yolculuğu :

Vali tarafından görevlendirilen Galip, Kıbrıs'a Hülya ile gidiyor. Amacı , uçaktan paraşütle atlayan bir gencin nasıl oluyorsa boğularak ölmesi. Bunun nasıl olduğunu çözmek için Galip Kıbrıs'a gidiyor.

Oradaki en ilginç anlardan biri Hülya'nın delil için sarhoş olması. Ölen şahsın, Kıbrıs'ta tanıştığı arkadaşına verdiği anahtarı almak için Hülya ile o kişi bir iddiaya giriyor. En hızlı ve sonuna kadar bir sürahi birayı ilk Hülya bitirirse, o şahıs Hülya'ya anahtarı verecek. Ne işe yaradığını dahi bilmeyen bu anahtar için Hülya mücadele veriyor. Sonrasında sarhoş oluyor :)

İŞTE O ANLAR :Hülya, sarhoş olduktan sonra Galip'in odasını işgal ediyor :)Sarhoş olduktan sonra o kafayla kumar oynamaya kalkan Hülya bütün parasını kumarda kaybediyor. Ve Galip'in su alma şansları da tükeniyor, Galip, sadece Irmak Su markalı suyu içebiliyor. Ve orada bu sudan bulmak imkansız. 

Ve bu şanssızlıktan sonra Hülya, Galip'i de yanında istiyor, Galip'i kullanarak kumar oynuyor :)

GALİP KUMAR OYNUYOR :Ve Galip'in üstün zekasıyla kaybettiği bütün parayı fazlasıyla geri kazanıyorlar. Bu parayla ne yapacaklarını ileride göreceksiniz :)

Galip, susuz geçen günlerden bıkmış halde olayı çözmeye çalışıyor. Bir insanın uçaktan atlarken nasıl suda boğulduğunu anlamak zor... 

Bu olaylar yaşanırken Galip'in peşini bırakmayan birileri var... Galip'i öldürmek isteyen birileri, onu öldürmek için arabayla peşinden hızlıca geliyor, ancak Galip kurtuluyor. Bu arabayla Galip'i kovalanması sırasında Galip o anahtarın ne işe yaradığını anlıyor ve o arada yalnız başına oraya gitmeye karar veriyor. Ancak birden Galip'in ölüm haberi geliyor. Söylenene göre Galip, arabanın ona çarpması sonucu ölüyor. 
Bütün ekip ve özellikle Hülya üzülüyor. 

  

Ancak daha sonra ölen şahsın Galip olmadığı ortaya çıkıyor çünkü ölen şahıs araba vurduktan sonra yerde sürünmüş fakat Galip'in mikrop korkusu ve hijyen takıntısı yüzünden bunu yapması imkansızdır...


Ve Galip çıkagelir... Tabi Hülya buna çok sevinir :)Galip, cinayeti çözmeye başlar... 


Ve hala susuzdur :)

En son cinayet çözülür ve artık Kıbrıs'tan geri dönülmeye başlanır.
Galip, eve döndüğünde 1000 tane su siparişi verir. Evin her tarafı su ile dolar :) Ve susuzluğu son bulur...


www.kanald.com.tr 'de bölümünü izleyebilirsiniz...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder